تبلیغات
در انتظار شهادت - قدرت دفاعی ایران، فراتر از مرزهای جغرافیایی است.
در انتظار شهادت
یا مهدی (عج)

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

قدرت دفاعی ایران، فراتر از مرزهای جغرافیایی است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: جمهوری اسلامی امروز كیلومترها فراتر از مرزهای جغرافیایی دارای قدرت دفاعی است.
سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در تجمع بزرگ نیروهای مسلح استان قم كه در اعتراض به توهین ها به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) در حرم مطهر حضرت معصومه(س) صورت گرفت با گرامیداشت دهه كرامت و هفته دفاع مقدس اظهار كرد: وقایع الهی دارای حركتی پویا و زنده بوده و در طول تاریخ رشد می كنند.
وی عاشورا را اوج حوادث الهی برای بشریت دانست و افزود: زمان و مكان نمی توانند این واقعه الهی را مورد تأثیر قرار دهند زیرا این حادثه مرز زمان را شكافته و موجودیتی مستقل در طول تاریخ یافته و شاهد این مسئله عزاداری های باشكوهی است كه هر ساله دقیق تر و زنده تر از قبل برگزار می شوند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران، دفاع مقدس را بخشی از فرهنگ عاشورایی دانست و گفت: جوهره عاشورا در متن و سرشت دفاع مقدس وجود دارد به همین دلیل جنگ تحمیلی نیز یك موجودیت زنده و پیش رونده را در متن زمان یافته است.
وی خاطرنشان كرد: دفاع مقدس سند هویت شخصیت دینی و انقلابی ملت ایران بوده و نشان دهنده مشخصه های حقیقی جمهوری اسلامی محسوب می شود.
سردار سلامی با بیان اینكه تبعیت از امر امام و رهبری و جاری شدن روح ولایت در تمام شئون جامعه از بارزترین عناصر وجودی دفاع مقدس محسوب می شوند، ابراز كرد: جنگ ها نشان دهنده پایبندی ملت ها به ارزش های اصیل خود است و قدرت مقاومت و ظرفیت درخشش در تاریخ آن مردم را نشان می دهد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران افزود: جنگ معیار مطمئنی برای ارزیابی تمام شخصیت و هویت یك ملت محسوب شده و هرگاه رخ دهد تاریخ خاصی را شكل می دهد.
وی دفاع مقدس را جنگی متفاوت با سایر نبردها در قرن گذشته دانست و گفت: تمام جهان پس از این جنگ نگاه دیگری به ملت ایران داشتند زیرا جنگی جهانی و نابرابر علیه نظام اسلامی به راه افتاده بود.
سردار سلامی اضافه كرد: مردم ایران در آغاز انقلاب هنوز قدرت دفاعی لازم را نداشتند و از اقتصاد وابسته رنج می بردند و آماده حادثه ای بزرگ مانند جنگ نبودند در حالی كه تمام قدرت های مسلط جهانی و منطقه ای با یكدیگر متحد شده و علیه جمهوری اسلامی وارد عمل شدند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینكه در آن دوران، جهان بین دو قدرت بزرگ شرق و غرب تقسیم شده بود عنوان داشت: این دو قدرت در همه مسائل در نقطه مقابل یكدیگر بودند و جنگ های نیابتی به راه می انداختند اما احساس كردند كه در نقطه مهمی از عالم یعنی ایران، شعله های یك انقلاب اسلامی در حال روشن شدن بوده و پیام آور یك نظام نوین جهانی است در این زمان با یكدیگر هم دست شدند.
وی افزود: نظام دینی ایران سیستم های سرمایه داری و كمونیستی را به چالش كشید و منظومه ای از تعالیم آسمانی را ارائه داد به همین دلیل قدرت های جهانی با یكدیگر متحد شدند تا این نظام را حذف كنند.
سردار سلامی با بیان اینكه تمام نهادهای بین المللی نقش خاص خود را در جنگ با ایران بر عهده داشتند، گفت: شوروی وظیفه تجهیز و نوسازی ارتش عراق را بر عهده گرفت به طوری كه ارتش این كشور از 12 لشكر در ابتدای جنگ به 50 لشكر در ادامه جنگ رسید و آلمان نیز موظف به تجهیز زرادخانه های شیمیایی عراق شد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: اعراب مرتجع منطقه نیز حمایت های مالی عظیمی از عراق كرده و بیش از 80 میلیارد دلار پول در اختیار صدام قرار دادند و در واقع می توان گفت از همه ظرفیت ها جهانی برای سركوب ملت ایران استفاده شد.
وی با بیان اینكه قدرت های جهانی جنگ تحمیلی را به ظرفی برای خالی كردن تمام بغض خود علیه اسلام و انقلاب و امام تبدیل كردند اضافه كرد: در دوران جنگ حتی از ورود سیم خاردار به كشور جلوگیری می كردند و این در حالی بود كه عراق تمام تجهیزات را در اختیار داشت و علیه ایران به كار می برد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به فرسودگی قدرت دفاعی ایران در آغاز جنگ گفت: آثار وابستگی های رژیم گذشته در جنگ مشاهده می شد و همه معیارهای ظاهری به نفع دشمن بود اما تنها شاخصه ای كه موازنه قدرت را در این نابرابری قدرت دگرگون ساخت، اتصال معنوی ملت ایران با روح ولایت بود كه در قامت بلند امام خمینی(ره) تجلی داشت.
وی ادامه داد: مردم ایران برای حضور در جبهه ها هجوم می آوردند به طوری كه گاهی اوقات سازماندهی آنها با مشكل مواجه می شد و در حالی كه از زمین و آسمان بر سر آنها گلوله می بارید ظرف مدت یك سال و نیم تمام شهرهای اشغال شده را آزاد كردند و اراده امام را بر تمام قدرت ها غلبه دادند كه این شكوه تاریخی جز در جغرافیای اسلام متكی بر آموزه های وحی امكان پذیر نبود.
سردار سلامی با بیان اینكه پایه های تمدن نوین اسلامی در دوران جنگ تحمیلی ساخته شد، گفت: قوای اسلام در برخی عملیات ها در داخل عراق به مبارزه ادامه دادند در حالی كه ارتش بعث از تمام تجهیزات بهره می برد تا از یك شكست تاریخی و استراتژیك جلوگیری كند و خورشید اسلام نتواند تلألو جاودانه خود را نشان دهد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران مقاومت مردم ایران در دوران جنگ را ضمانتی برای تثبیت انقلاب دانست و افزود: عملیات خیبر یك شگفتی عظیم است كه به نام اسلام در تاریخ تمام جنگ ها به ثبت رسید و این مسئله گوشه ای از دلاوری های رزمندگان اسلام بود.
وی عملیات های صورت گرفته در زمان جنگ را بازسازی واقعه عاشورا در جنگی جدید و گرفتن انتقام از همه مستكبران دانست و تصریح كرد: جنگ نظامی پس از هشت سال به پایان رسید اما دشمنان می دانستند كه اگر ایران موفق به ارائه یك الگوی قابل تكرار به سایر ملت های مسلمان شود فضای تنفس آنها بسیار تنگ خواهد شد به همین دلیل وارد عرصه های دیگر نبرد با جمهوری اسلامی شدند و تحریم های اقتصادی را با دامنه و شدت بیشتری ادامه دادند تا ملت ایران در سطح بین المللی منزوی شود.
سردار سلامی با اشاره به تلاش غرب برای حذف نظام اسلامی در عرصه های گوناگون گفت: ملت ایران پس از جنگ به رهبری یكی از بزرگ ترین رهبران الهام بخش عالم و كسی كه توانست اندیشه های امام راحل را در زمینه های مختلف با درخششی فوق العاده انجام دهد، راه خود را ادامه داد.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به نقش ممتاز و بی نظیر مقام معظم رهبری در مدیریت و هدایت جنگ جدید استكبار علیه ایران ابراز كرد: نگاه به جبهه جدید جنگ علیه ایران نشان می دهد كه باز هم تمام قدرت ها در مقابل ما قرار دارند اما تفاوت هایی نیز وجود دارد زیرا جمهوری اسلامی امروز متكی به صادرات نفت نبوده و در مقابل تحریم نفتی، آرام و مطمئن مسیر خود را ادامه می دهد.
وی گفت: جمهوری اسلامی امروز كیلومترها فراتر از مرزهای جغرافیایی دارای قدرت دفاعی است ضمن اینكه اروپا در حال حاضر از فقر اقتصادی رنج برده و تمام مشخصه های اقتصادی كه در گذشته توصیف كننده ایران از سوی آنها بود امروز در مورد خودشان به كار می رود و آمریكا نیز بزرگ ترین دولت بدهكار در جهان است در حالی كه اقتصاد، علم، هنر، صنعت و ورزش ایران مرزهای جدیدی را در می نوردند.
سردار سلامی خاطرنشان كرد: امروز اسلام در جهان نفوذ زیادی دارد و توهین دشمنان به ساحت پیامبر اعظم(ص) به دلیل ضعف آنهاست اما آنها باید بدانند كه ملت ایران در سایه عنایات الهی و توسل به اهل بیت(ع) استوار و پابرجا خواهند ماند.

درباره وبلاگ

همیشه شروع کردن سخت ترین کاره، چون خودت نمی دونی از چی یا کی میخوای بنویسی ولی بعد از شروع و کمی نوشتن انگار که قلم، خودکار شروع به نوشتن میکنه و بی اختیار می نویسه!
مدیر وبلاگ : سرباز گمنام امام زمان (عج)

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام موضوع بیشتر قابل توجه تان می باشد؟نویسندگان


استخاره آنلاین با قرآن کریم


فال انبیاء

پیچک